В ніч на Івана Купала

IMG_0312а

В ніч на 7 липня за традицією Красноокнянці зустріли свято Івана Купала. В центрі селища на греблі біля ставу за ініціативи Садовського Валентина та бару “Івушка” було запалено обрядове багаття. Всі охочі мали можливість долучитися до здійснення цілющого обряду. Хлопці і дівчата, дорослі і діти, по одинці і парами, усміхнені і наповненні щирими емоціями радісно стрибали через вогнище і водили хороводи.

IMG_0322

-Бережи Боже всіх нас від горя і біди, даруй нам здоров’я і наснагу – співали вони під акомпанемент акордеоніста Леоніда Жернакова.

Під покровом темної і тихої ночі відчувалась особлива духовність обряду, а емоції, які відтворювалися на обличчях учасників говорили про віру в його силу. Цікаво було спостерігати як дівчата відпускали свої віночки на воду, а потім хлопці пірнали за ними у ставок.IMG_0328

Дійство гарне і чарівне, яке захоплює своєю містичністю. Але трішечки засмутило одне – мало учасників. Все таки це більш масове дійство. Хочеться щоб більше красноокнянців долучалися до цього неймовірно гарного свята – це тільки прикрасить його.

Треба дякувати Валентину Садовському за гарну ініціативу, за відданість українським традиціям, за гарний настрій і незабутню ніч. Проте лише його ініціативи і бажання замало, щоб не тільки підтримувати традицію, а й примножувати її. Тому всім нам потрібно долучатися до організації свята і участі у ньому вже у наступному році. Адже в це українське свято наші предки щиро вірили. Тож давайте відроджувати і примножувати українські традиції і обряди, бо ми – це Україна. Нехай береже всіх нас Бог. Кохайте і будьте коханими. Вірте в диво – воно у ваших серцях.

В.Воробєй.

Залишити відповідь