Державна підтримка на шляху до енергозбереження

Для «стимулювання населення до впровадження енергоефективних заходів шляхом відшкодування частини суми кредиту, залученого на придбання енергоефективного обладнання та/або матеріалів», передбаченого Державною цільовою економічною програмою енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2016 роки Кабінет Міністрів України постановою № 1056 від 17 жовтня 2011 р. затвердив Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо ефективного використання енергетичних ресурсів та енергозбереження.
Для здійснення реального кредитування населення в рамках Програми і на впровадження Порядку 17.06.2015р. нещодавно в РДА відбувся семінар з головами сільських і селищної рад, на якому керівником Красноокнянського відділення Ощадбанку був презентований порядок отримання населенням державної підтримки через банківський цільовий кредит на придбавання енергоефективного обладнання та/або матеріалів. Частина тіла такого кредиту, названого в народі «теплим», покривається державою.
Сьогодні опалювальний сезон вже закінчився і пора розпочати підготовку наших осель до чергового сезону. Тому важливо усім знати, як можна отримати державну підтримку для успішності впровадження запланованих заходів з утеплення оселі задля зменшення обсягів споживання палива та електроенергії.
За інформацією відділення «Ощадбанку» в Красних Окнах в 2015 році 60 наших земляків скористалися «теплим кредитом». Вони уклали договори на 1 039тис. грн. З держбюджету їм усім повернуто обіцяну грошову компенсацію: на придбані котли – 22,9 тис. грн., а на інше енергоефективне обладнання та матеріали – 256,9 тис.грн.
Потенційні позичальники «теплого кредиту» мають знати наступне.
1.Кредитування здійснюється коштом Ощадбанку (далі банк) і тому умови договору повністю відповідають умовам рядового комерційного банківського кредиту -24,5% річних і разова комісія за надання кредиту – 3% від тіла кредиту.
2.Строк кредитування – 1 – 3 роки.
3.Отримати споживчий «теплий кредит» для фізичних осіб можна через переказ банком коштів на рахунок продавця енергозберігаючого обладнання і матеріалів на підставі його рахунку-фактури.
4.По одному кредитному договору можна отримати кредит не менше 1,0 тис.грн, але не більше 50 тис.грн.
5.Погашення позичальнику частини тіла кредиту по одному кредитному договору здійснюється державою одноразово в наступних розмірах:
– 20%, але не більше 12 тис.грн на придбання котлів, що працюють на будь-яких видах палива окрім природного газу (електроенергія до палива не відноситься);
– 30%, але не більше 14 тис.грн на придбання енергозберігаючого обладнання і матеріалів, а саме:
– опалювальні радіатори, що обладнані терморегуляторами;
– двокамерні склопакети (потрійне скло) з енергоефективним склом;
– лічильники гарячої і холодної води, а також матеріали на їх встановлення;
– тощо.
На сайті газети «Красноокнянський вісник» – krvisnik.com можна ознайомитися з повним переліком енергозберігаючого обладнання і матеріалів, на придбавання яких діє державна підтримка.
Громадянам, котрі оформили субсидії, також можуть отримати «теплий кредит». Їм держава відшкодовує 70% тіла кредиту, але не більше 12 тис.грн на придбання котлів та 14 тис.грн іншого енергозберігаючого обладнання та матеріалів.
6.Позичальник здійснює погашення кредиту щомісячно рівними частинами, при цьому можливе дострокове погашення без додаткової комісії.
Розрахунки показують, що за користування кредитом у 30 тис.грн терміном на 1, 2 чи 3 роки потрібно буде повернути банку – 34,88 тис.грн, 38,56 тис.грн чи 42,23 тис.грн. відповідно.
В усіх трьох випадках державна компенсація (повернення) частини тіла кредиту буде однакова – 9,0 тис.грн. Тож загалом кредит тілом у 30 тис.грн на термін 1, 2 чи 3 років вам обійдеться у 25,88, 29,56 чи 33,23 тис.грн відповідно. Як бачимо – строк повернення кредиту суттєво впливає на його обслуговування.
Більш детальну інформацію щодо «теплого кредиту» ви можете отримати безпосередньо в відділенні «Ощадбанку».
Щоб ваші зусилля були ефективними і ви могли жити з відчутним комфортом маєте знати, що утеплення оселі має відбуватися тільки ззовні і з таким співвідношенням опору теплопередачі: стіни – 2,4 м2◄К/Вт (близько 0,1м пінопласту), стеля (покриття) – 3,5м2◄К/Вт (не менше 0,14м пінопласту або мінеральної вати). В системах опалення встановлюйте радіатори такі, щоб їх не фарбувати бо фарба погіршує процес передачі тепла до приміщень. Уникайте встановлення чавунних радіаторів в системах центрального опалення з газовими котлами. Такі радіатори здатні утворювати мул, який може осідати в тонкій сорочці котла. Накопичення мулу може потягти місцевий перегрів сорочки і вихід з ладу котла. Якщо чавунні радіатори вже встановлені то дешевше встановити перед котлом збірник мулу і слідкувати за його станом.
Редакція готова висвітлювати на шпальтах газети ваші здобутки, отримані від впровадження енергозберігаючих заходів, у т.ч. й через використання «теплого кредиту». Ми також готові підтримувати вас у вирішенні проблемних питань, що можуть виникнути на вашому шляху до енергозбереження чи використання нетрадиційних джерел енергії.

М.Безименко, позаштатний кор.

Залишити відповідь