Майбутня наукова еліта формується в МАН

Фото автора

Однією з форм роботи з обдарованою молоддю є районне наукове товариство «Ерудит» Малої академії  наук України, яке працює на базі Красноокнянського районного будинку дитячої та юнацької творчості, завдяки якому через залучення  вихованців до пошукової, експериментальної, дослідницької роботи в різних галузях науки і техніки забезпечується дитині творчий, інтелектуальний, духовний розвиток, професійна орієнтація, підготовка до майбутньої професійної та громадської діяльності та дає змогу виявлення здібностей, обдарувань, самовизначення та реалізації особистості.

Підготовка науково-дослідницької роботи – це кропітка робота, яка вимагає і від учня, і від педагогічного керівника досить великого напруження та витрат часу; вона планується і виконується протягом одного або декількох років, починаючи з пошуку і вибору актуальної теми дослідження, вибору об’єкту і методів дослідження, пошук і збір інформації, обробка та аналіз даних, отриманих в результаті спостережень, дослідів і завершуючи оформленням результатів роботи та її захистом на районному та  обласному етапі.

Уже традиційним стало в першу п’ятницю грудня проведення І районного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів та кандидатів в члени Красноокнянського наукового товариства «Ерудит» МАН України. Цього року  тематика пошуково-дослідницьких конкурсних  робіт актуальна та різнопланова; роботи носять як суто практичний, так і суто науковий характер.  Найбільш чисельними за кількістю поданих досліджень є секції: історичного краєзнавства, екології, біології, медицини, української літератури, мистецтвознавства, лісового господарства, аграрних наук.

На конкурсі  свої пошуково-дослідницькі роботи захищали 26 дійсних членів МАН та кандидатів в члени МАН із Довжанської (1), Новосамарської ЗОШ І-ІІІст. (1), Ставрівського (5), Ткаченківського НВК (2), Красноокнянського районного БДЮТ (17), які продемонструвати свої знання, вміння та наукові відкриття. 12 вихованців БДЮТ допрацьовують свої роботи.

Всього протягом 2015 року працювало 14 секцій («Аграрні науки», «Літературна творчість», «Екологія», «Лісове господарство», «Біологія», «Історичне краєзнавство», «Фольклористика», «Теоретична фізика», «Науково-технічна творчість та винахідництво», «Мистецтвознавство», «Економічна теорія та історія економічної думки», «Географія та ландшафтознавство», «Охорона довкілля та раціональне  природокористування», «Історія України»  в яких навчалось  126 вихованців БДЮТ  та  обдарованих  учнів шкіл району за індивідуальною програмою, в гуртках, за консультаціями  педагогів вищих навчальних закладів м.Одеси, Львова, Києва.

За результатами набраних балів (оцінки науково-дослідницьких робіт, їх захисту, виконання контрольних робіт з базових дисциплін),  переможцями  І-го районного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Красноокнянського наукового товариства  «Ерудит» МАН стали: в секції: «Лісознавство» – Корсакова Дар’я, учениця 10 класу, вихованка учнівського лісництва «Дивосвіт» з роботою  «Хвороби  деревних порід  30-33 кварталів урочища «Роща» Красноокнянського лісництва Одеської області»; в секції – «Загальна біологія» Кушнір Тетяна, учениця 11 класу, вихованка учнівського лісництва «Дивосвіт» з роботою  «Рослини радіопротекторної  дії  кварталів 30-33 кварталів урочища «Роща» Красноокнянського лісництва Одеської області» (керівник Жембій В.В.); в секції «Охорона довкілля та раціональне природокористування» – Ільїв Микола, учень 9 класу Ткаченківського НВК з роботою «Екологічні проблеми сіл Ткаченка і Дубове  Красноокнянського району Одеської області» (керівник Слободян Р.В.); в секції «Теоретична фізика» – Моргач Анна, учениця 9 класу Новосамарської ЗОШ І-ІІІ ст. з роботою «Сонячна активність та її земні прояви» (керівник Прачук Л.А.); в секції: «Економічна теорія та історія економічної думки» –Ткач Світлана, учениця 9 класу  Ставрівського НВК з роботою «Молодіжне безробіття в Красноокнянському районі Одеської області» (керівник Ткач Т.Г.).

Серед кандидатів в члени МАН перемогу вибороли: в  секції «Ботаніка та зоологія» – Мунтян Діана, учениця 7 класу Ткаченківського  НВК з роботою «Утримання  в домашніх умовах (акваріумі) карася сріблястого» (керівник Боровський П.І.); в секції: «Історичне краєзнавство» –  Муляр Артем,  учень 7 класу Довжанської ЗОШ І-ІІІст. з роботою  «Дослідження бойового та життєвого шляху Ветеранів Великої Вітчизняної війни, мешканців сіл Довжанської сільської ради, Красноокнянського району, Одеської області» (керівник Вдовиченко Г.Ф.); в секції «Загальна біологія» – Малахівська Софія,  учениця 6 класу Ставрівського НВК  з роботою «Молочні та молочно-кислі продукти. Йогурти» (керівник Гошуляк Н.С.), та  Вартік Анастасія, учениця 5 класу Красноокнянського НВК, вихованка гуртка МАН «Юні рослинники» з роботою «Вирощування гібіскуса» (керівник Жембій В.В.); в  секції: «Історія України» – Бачек Катерина,  учениця 7 класу Ставрівського НВК з роботою «Особисте життя, державна і політична діяльність князівен – доньок Ярослава Мудрого» (керівник  Соколовська Н.В.); в секції: «Фольклористика» – Бурдейний Олексій, учень  8 класу Ставрівського НВК  з роботою «Криниця – символ духовності українців» (керівник Бурдейна Н.В.)  та Малахівська Софія,  учениця 6 класу Ставрівського НВК  з роботою «Птахи – символи в українському фольклорі» (керівник Чагаровська А.В).

Роботи переможців – членів МАН направлені на ІІ обласний заочний конкурс.

Журі конкурсу відзначило різноманітність тематики науково-дослідницьких робіт, їх практичну направленість, вміння учасників конкурсу захищати свої роботи,  їх глибокі теоретичні знання, вміння аналізувати, робити висновки на підставі експериментальних досліджень.

Саме ці вихованці знають, що ніщо в житті не дається без зусиль та важкої праці. А людина, яка з дитинства навчилась долати перешкоди, допомагати іншим, перемагати власну лінь, може стати справжньою людиною і домогтись в житті чого хоче.

Юні  науковці пам’ятайте, що знання – це та велика сфера, велика сила, що стоїть вище життя, у якій саме життя знаходить свій зміст і своє виправдання.

В.Жембій, директор Красноокнянського БДЮТ.

Залишити відповідь