Пенсійний фонд України – 25 років на службі людям

Пенсійний фонд України – 25 років на службі людям

В останні дні грудня, коли уся країна готується до зустрічі  Нового 2016 року, працівники Пенсійного фонду відмічають 25 річницю його утворення. 21 грудня 1990 року була опублікована Постанова Ради Міністрів УССР та Ради федерації незалежних профспілок № 380 «Про створення Українського республіканського відділення Пенсійного фонду СССР».

Так почалася історія системи Пенсійного фонду України. В Красноокнянському районі відділення Пенсійного фонду складалося з одного працівника – начальника Зубович Наталі Василівни. На її досвід і знання лягли головні задачі по втіленню в життя ідеї створення фонду для фінансування пенсійних виплат, право на які виникає при умові сплати страхових внесків роботодавцями та працівниками. Кінцеве втілення цієї мети відбулося майже через 13 років, після прийняття в липні 2003 року Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Протягом 25 років напруженої праці довелося подолати багато труднощів, пов’язаних не тільки з проблемами становлення Пенсійного фонду як самостійної структури, але й з глибокою економічною кризою. Криза призвела до виникнення заборгованості по виплаті пенсій, яку до 2000 року вдалося не тільки ліквідувати, а і забезпечити підвищення розмірів пенсій на період з 2001 по 2003 рік.

В той же час почалися позитивні зміни і в структурі Пенсійного фонду. З листопада 1999 року по 2000 велась кропітка робота по створенню системи персоніфікованого обліку внесків, яка сьогодні вміщує відомості про заробіток та страховий стаж застрахованих осіб та використовується при призначенні пенсії. А з 2002 року управлінням були прийняті функції по призначенню та виплаті пенсій. В результаті цих структурних змін органи Пенсійного фонду почали виконувати усі функції, пов’язані з обслуговуванням пенсіонерів під керівництвом Усипенко Раїси Тимофіївни.

Сьогодні в управлінні працюють висококваліфіковані спеціалісти, які присвятили життя та багато років своєї трудової діяльності служінню людям в соціальній сфері. Це такі працівники, як: Мойсеєва Т.Г., Антонюк Н.І., Моргось О.В., Толстенко Л.В., Цигуй Т.М.. Про них не потрібно розповідати, за них говорить їх самовіддана праця. В управлінні на обліку перебувають 5213  чоловік. За 11 місяців поточного року нараховано та виплачено пенсій та виплат в сумі 76,6 млн.грн. та призначено 204 пенсійні справи.

Також хочу відзначити працю наших працівників, які вийшли на заслужений відпочинок з органів Пенсійного фонду, так як колишніх «пенсійників» не буває, це: Біла С.Г., Павлюченко Т.І., Юрченко З.П., Сиротенко В.М., Осовська Є.К., Крусян К.А..

Підводячи підсумок сказаному, можна впевнено сказати, що за 25 років роботи система органів Пенсійного фонду України перетворилась у високоорганізований державний орган адміністрування пенсійного забезпечення.

Кожен фахівець Пенсійного фонду добросовісно та професійно докладає зусиль для покращення роботи, підвищення якості надання послуг, забезпечує захист інтересів старшого покоління. У вкрай непростих економічних умовах ці риси особливо потрібні.

Щиро зичу працівникам управління, нашим пенсіонерам талану на нелегкій ниві служіння українському народу, міцного здоров’я, стійкості у життєвих випробуваннях, гармонії в душі, любові та шани від рідних, друзів та колег.

Нехай виправдовуються ваші самі добрі надії і прагнення, а родинне тепло і затишок допомагають у виконанні почесного і відповідального професійного обов’язку.

Є.Сажина, начальник управління.

Залишити відповідь