Соціальне забезпечення військовослужбовців, звільнених з військової строкової служби, забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням

Доводимо до відома мешканців селища та району, що постановою Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2015 р. № 185 затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби. Згідно цього Порядку здійснюється виплата матеріальної допомоги громадянам України, які звільнилися з військової строкової служби в розмірі:

– середньої заробітної плати на день призову, але не менше мінімальної заробітної плати, встановленої на день призову (для громадян, які працювали на підприємствах, в установах і організаціях);

– мінімальної заробітної плати, встановленої на день призову (для громадян, які до призову не працювали).

Для цього всім військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби потрібно надати до військового комісаріату наступні документи:

-копія паспорта;

-копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;

-довідка з місця роботи про отримувану середню заробітну плату;

-копія трудової книжки, завірена за останнім місцем роботи;

-заява про перерахування матеріальної допомоги на рахунок у банку.

Військовий комісаріат звертається до органу соціального захисту населення, який здійснює виплату матеріальної допомоги.

Постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 р. № 200 затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням. Згідно цього Порядку органи соціального захисту населення забезпечують осіб безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів відповідно до цього Порядку згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості в міру надходження путівок:

1) учасників бойових дій – щороку строком на 18 – 21 день;

2) інвалідів війни – позачергово щороку строком на 18 – 21 день;

3) інвалідів із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – відповідно до медичних рекомендацій, з них: I та II груп – до санаторіїв спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів;

III групи – до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 18 – 21 день.

У разі коли особа має право на забезпечення путівкою за кількома законами, їй надається право вибору в забезпеченні путівкою за одним із них.

Для одержання путівки особи повинні перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а такі, що переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції, – за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції.

Для взяття на облік особа чи її законний представник подає заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою N 070/о, копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни та документ, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

Путівками без лікування забезпечуються громадяни, що супроводжують інвалідів I групи (за винятком інвалідів з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), яким за висновком лікувально-профілактичного закладу необхідна постійна стороння допомога. Якщо інвалід I групи здатний обслуговувати себе самостійно, видається відповідна довідка лікувально-профілактичного закладу. Інваліда I групи не можуть супроводжувати інваліди I групи та особи, які не досягли 18-річного віку.

Громадянам, які супроводжують інвалідів I та II груп до санаторіїв спінального профілю, путівки не видаються, а лише оплачується проїзд (двічі до санаторію і двічі в зворотному напрямку) у транспорті загального користування (залізничному та автомобільному) згідно з поданими проїзними квитками. У разі проїзду залізничним транспортом відшкодовується вартість квитка у плацкартному вагоні.

Компенсація за доплату, пов’язану з поліпшенням умов проживання в санаторії, та за продовження строку лікування не здійснюється. Поділ путівки та передача її іншій особі забороняється.

С.ПАЛАТНІКОВ, військовий комісар Котовсько-Красноокнянського об’єднаного міського військового комісаріату підполковник.

Залишити відповідь