Окнянський ВІСНИК | Офіційний сайт

Районна газета для всіх

Здоров’я Цікаво

Фізичні вправи такі ж корисні, як і ліки

 

Британські вчені встановили, що для лікування серцево-судинних захворювань спортивні вправи можуть бути настільки ж корисними, як і ліки.

В опублікованому в Британському медичному журналі дослідженні йдеться про аналіз історії хвороб 340 тисяч пацієнтів для визначення впливу фізичних вправ та медикаментів для запобігання смерті.

Фізична активність йшла на рівні з ліками для серця й перевершила результати щодо інсульту.

Дослідники вказують, що результати дають можливість рекомендувати включати спортивні вправи до медичних рецептів.

Експерти наголошують, що пацієнти не повинні змінювати свої медикаменти на вправи, бо краще використовувати обидва види лікування.

Все більше медикаментів

Занадто мало дорослих зараз займаються фізичними вправами. Тільки третина населення Англії займаються активним спортом рекомендовані 2,5 чи більше години на тиждень.

На противагу рівень виписаних до вживання за рецептами ліків невпинно зростає.

На кожну людину в Англії в 2010-му виписали в середньому 17,7 медичних призначень, порівняно з 11,2 в 2000-му.

Для цього дослідження вчені з Лондонської школи економіки, Гарвардської школи медицини та Стенфордської університетської школи медицини проаналізували медичну літературу, щоб знайти будь-які наукові порівняння лікування медикаментами та спортивними вправами.

Вони знайшли 305 випадків, що були включені до їхнього аналізу. Стосуються вони таких випадків, як серцеві захворювання, реабілітація після інсульту, серцеві недостатності та перші стадії діабету.

Коли вони узагальнили інформацію, то побачили, що вправи та препарати були порівнянними в ефективності запобігання смерті.

Фізичні вправи проти інсульту

Для більшої тривалості життя так звані сечогінні препарати були абсолютними лідерами в ефективності лікування пацієнтів з серцевою недостатністю, а фізичні вправи були найкращими для реабілітації після інсульту.

Старша медсестра кардіології Британської фонду серця Емі Томсон вважає, що хоч активний спосіб життя суттєво покращує здоров’я, проте немає достатніх доказів для остаточних висновків щодо більшої чи меншої ефективності за медикаменти.

“Медичні препарати є надзвичайно важливою частиною лікування багатьох серцевих хвороб, люди мають продовжувати приймати виписані життєво важливі ліки. Якщо у вас серцева хвороба або підвищений рівень її небезпеки, про можливу роль фізичних вправ обов’язково радьтеся з лікарем”, – каже пані Томсон.

Доктор Пітер Колман з Асоціації лікування інсульту вважає, що вправи поряд з медикаментами грають життєво важливу роль, яка заслуговує на подальші дослідження.

“Ми хочемо бачити більше досліджень щодо довготермінових позитивних впливів фізичних вправ для реабілітації після інсульту. Регулярні вправи, збалансована дієта, відмова від куріння може значно зменшити ризик інсульту, зокрема, фізична активність зменшує ризик інсульту на 27%”, – каже пан Колман.

LEAVE A RESPONSE