Нова служба – нові люди. Чи це так?.. Інтерв’ю з новим начальником поліції.

Нова служба – нові люди. Чи це так?..
Нещодавно, а саме 7 листопада 2015 року, набув чинності Закон “Про національну поліцію”, що прямо вказує на дійсний історичний факт – міліціонерів у нас більше немає. В країні стартувала переатестація всіх співробітників міліції з подальшим прийняттям їх до поліції. На думку керівництва країни, це дозволить очистити органи внутрішніх справ від “баласту” і корупції, адже державою передбачено суворі правила відбору. Та чи зміниться дана служби по суті, а не тільки її назва, як це відбулось, наприклад, в сусідній Росії, покаже тільки час. Тим часом всі співробітники міліції, зокрема і нашого Красноокнянського відділу, стали тимчасовими поліцейськими до закінчення переатестації. Вважати їх повноцінними поліцейськими нашим громадянам зарано, адже не відомо чи взагалі вони пройдуть тестування. В тій же Росії, наприклад, переатестацію пройшли майже всі співробітники даного органу виконавчої влади, що красномовно говорить про “об’єктивність” реформи. Тому, якщо після переатестації в нашому Красноокнянському відділку поліції всі залишаться на своїх місцях, висновки робитимемо відповідні.
Однак, зараз не про те. Нещодавно керівником Красноокнянського відділку “нової” поліції, який, до речі, підпорядковується Котовському ВП ГУНП, призначено нашого земляка, флоранина Кузьменка Сергія Павловича. Ми напросилися до нього на інтерв’ю. Він ввічливо погодився. Тож, пропоную ознайомитись з результатами нашої з ним розмови. До речі, відеоверсія теж присутня на цій сторінці і нашому каналі YouTube, обов’язково подивіться.

IMG_6135– Розкажіть коротко про себе. Скільки вам років? Де народились? Де навчались, жили, працювали? Сімейний стан і т.д.
– Народився 22 вересня 1986 року в селі Флора Красноокнянського району. Закінчив флоранську сільську школу. Після цього – Одеський автомобільно-дорожній технікум. Потім служба в армії. Після армії прийшов на роботу в Красноокнянський районний відділ міліції, паралельно вступивши в Одеський національний університет внутрішніх справ. В 2013 році перевівся в Котовськ, оскільки дружина і дитина постійно знаходились там. Нещодавно був призначений керівником Красноокнянського відділку поліції.
– Як так сталось що вас призначили начальником відділку поліції? Чому, на вашу думку, обрали саме вас?
– Про призначення я не знав до останнього моменту. Пройшов співбесіду при генералові, при начальнику відділу кадрів області. Чому саме мене? Мабуть у генерала на це були свої погляди.
– Які цілі ставите перед собою і новими підлеглими?
– В першу чергу – це боротьба зі злочинністю і повернення довіри населення до правоохоронних органів. Якщо буде виявлено підлеглих, які будуть зловживати службовим становищем, то будемо прощатися з даною категорією осіб.
– Бувша вже міліція неодноразово звітувала про свою “ефективність і професійність”. Можливо ви вже їздили по району і знайомились з обстановкою в селах у відповідності до тієї ж ефективності. Що можете сказати про діяльність органів міліції в цілому по району, багато є недоліків?
– Недоліки є. Але суттєвих недоліків на даний момент немає. Негативних висловлювань в бік підлеглого особового складу також немає. Найбільша проблема на даний момент – це некомплект. Проте вирішити її немає можливості, оскільки не проводиться набір, допоки не закінчиться переатестація. Від нестачі особового складу критична ситуація в карному розшуку, доводиться перекривати чим є.
– Як проходить підготовка до переатестації працівників органів внутрішніх справ, зокрема Красноокнянського відділу? Яких результатів очікуєте?
– Після переатестації відсіється велика кількість людей, які не знають і не вміють працювати з нормативними документами, якими ми користуємося. У нас є різна категорія людей – одні сумлінно ставляться до питання вивчення нормативних документів, які регламентують нашу роботу, інші – не зовсім. Це стосується Адміністративного, Кримінального, Кримінально-Процесуального кодексів України. Як ми вже спілкувалися з колегами із Києва, всі наші працівники, увесь особовий склад без виключення, будуть проходити логічно-математичні тести і тест на IQ. Коли почнеться переатестація нашого відділку ми ще не знаємо, у найближчі півроку почергово по всій Україні має відбутись обов’язково. Тестування буде проводити незалежна атестаційна комісія, яка буде спілкуватися з кожним атестантом особисто.
– Чи будете ви особисто впливати на долі переатестантів, в яких сумніваєтесь і не хочете бачити їх в лавах нової поліції України?
– Ні. Але по кожному підлеглому буде готуватись довідка, своєрідна характеристика з усіма недоліками і перевагами даного співробітника.
– Які ще зміни, крім самої назви, слід очікувати жителям красноокнянщини від захисників правопорядку? Що кардинально зміниться в роботі відділу поліції? І як швидко?
– Кардинально зміниться відношення до набору особового складу. Працюватимуть лише ті співробітники, які сумлінно відноситимуться до своєї роботи. В першу чергу, нашою роботою є допомога громадянам. Раніше вважали, що міліція існує лише для того, щоб карати. Ні. Поліція в першу чергу буде допомагати. Звичайно, злочинці були і будуть, і відповідати за свої зловживання будуть по всій строгості закону. Застарілого образу міліціонера вже не буде. Ніхто не зможе сказати, що ДАІшник – це ворог на дорозі, такого підрозділу, наприклад, вже немає. На зміну прийде патрульна служба, профіль роботи якої набагато ширший, тобто її працівники зможуть реагувати і на виклики при побутових конфліктах, і на порушення громадського порядку. Відбір в дану службу буде проводитись на дуже високому рівні. В першу чергу патрульний повинен бути комунікабельним, повинен вміти у зрозумілій формі донести інформацію до населення на місцях. І взагалі, у роботі співробітників поліції повинна бути максимальна прозорість.
– Наші читачі часто скаржаться на недоліки в роботі органів міліції, про їх погане ставлення до своїх професійних обов’язків, про корумпованість і упередженість. Про те, що вину міліціонера практично не можливо доказати, адже його всіма силами намагаються “прикрити” інші, вищі за рангом і званням представники правопорядку. Як ви дивитесь на цю ситуацію? Можливо у вас є якісь побажання і пропозиції до читачів районної газети щодо урегулювання подібних взаємовідносин між громадянами і поліцією. На чийому боці в першу чергу будете ви?
– На боці звичайних громадян, в першу чергу. Але люди повинні звертатись і наводити факти, а не просто слова. Будуть проводитись перевірки і, в разі підтвердження фактів порушення, одразу співробітники поліції будуть звільнятись з роботи, бо таким працівникам тут немає чого робити. Відношення до громадян зміниться кардинально, адже ми служимо для них, а не навпаки. З моїм приходом, саме до таких взаємовідносин щодня на інструктажах націлюю особовий склад. Незалежно від соціального статусу громадян, ставлення до них повинно бути ввічливим. Для нас всі рівні, тому ми повинні тримати нейтралітет. Теж стосується і моїх підлеглих. Для мене не має своїх і чужих. Найближчі для мене люди – це дружина і дитина. Все. Всі підлеглі для мене рівні. Відповідно, якщо хтось буде помічений в адміністративному чи кримінальному правопорушенні, цим людям одразу буде запропоновано звільнятись за власним бажанням. Нехай йдуть допомагати комусь іншому. Ще в народі склалось враження, що хто багатий, той має якісь переваги. Ні. Такого не буде.
– Дякую, що погодились на розмову. Будемо мати надію, що з вашим приходом прийдуть і зміни.

Ось така відверта розмова відбулась у нас з Сергієм Павловичем Кузьменко. Взагалі, в свої молоді роки, про нього складається враження перспективного керівника. Але роботи попереду чимало, оскільки сьогодні рівень довіри громадян до правоохоронців на критично низькому рівні. Тому цю довіру доведеться не повертати, а завойовувати реальними діями і справами. Хоча важко уявити як люди, знаючи практично всіх міліціонерів району в обличчя, почнуть довіряти їм же, дізнавшись, що вони вже поліцейські.

В.Воробєй.

Залишити відповідь